Fandom

Zaklínač Wiki

Vizimir II. Spravedlivý

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Vizimir II. byl desátý král Redanie, syn Heriberta a Diany de Saint-Villiers. Posmrtně byl řečený jako „Spravedlivý“. Oženil se s Hedvikou z Malleore a z jejich vztahu vzešly tři děti.

Snažil se o udržení dobrých vztahů s Temerií, ale dosáhl pravého opaku. Mladý temerský král Foltest Redance smrtelně urazil, když kvůli incestnímu milostnému románku se svou sestrou odmítl domluvený sňatek s Vizimirovou dcerou Dalimirou (známou jako Dalka). Nálada mezi ověma královstvími tak zůstala na bodu mrazu. Dalimira později odešla do kláštera a její mladší sestra Milena (známá jako Milka) se dala na studium magie.

Jako první z panovníků Severních království začal razit agresivní a nenávistnou politiku vůči elfům a Nilfgaardu. To se mu stalo osudným. Krátce po vypuknutí druhé války a po událostech na ostrově Thanedd byl Vizimir neznámým elfským atentátníkem ubodán k smrti.

Vlády se po jeho nenadálé smrti místo královské vdovy chopila tzv. "Regentská rada" vedená Sigismundem Dijkstrou a kouzelnicí Filippou Eilhart, která na Vizimirově dvoře dříve působila jako rádkyně. Není vyloučeno, že někdo z nich měl ve spiknutí proti králi prsty a na přípravě atentátu se přímo podílel.

Rada má nezpochybnitelné zásluhy na uzavření Cintránského míru, ale byla posléze sesazena, když se o své dědičné právo přihlásil jediný Vizimirův syn Radovid.
Předchůdce:
Heribert
Znak z doby nástupu Král Redanie Znak z doby konce vlády Nástupce:
Regentská rada

V síti Wikia

Náhodná Wiki