Fandom

Zaklínač Wiki

Vernon Roche

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Vernon roche.png
Vernon Roche je velitel Modrých pruhů, speciálních jednotek Temerské armády. Je pravou rukou krále Foltesta, který ho také vysílá na speciální mise a důležitá poslání. Poprvé se s ním setkáváme v prologu hry Zaklínač 2: Vrahové králů, kdy s GeraltemTriss a jednotkami krále Foltesta spolupracuje na dobytí hradu La Valette.

Mimo to je také lovcem nelidí a už dlouhou dobu pracuje na dopadení skupiny Veverek mordujících lidi v okolí Floatsamu a jejich vůdce, Iorwetha.

Postoj Vernona Roche vůči zaklínači se mění dle několika rozhodnutí, která v průběhu hry učiní.

Ve hře Zaklínač 3: Divoký hon je velitelem temerských rebelů.

ŽivotEditovat

Jeho matka pracovala jako pouliční prostitutka, protože jeho otec od ní utekl ještě před Vernonovým narozením. Nikdy neměl kvůli "povolání" své matky příliš přátel a ostatní ho nejčastěji nazývali přezdívkou "zkur*ysyn".

Roche se díky svým schopnostím zavděčil králi Foltestovi, který z něj udělal vojáka svých Modrých pruhů, tajných jednotek sloužících přímo pod samotným králem, kde sloužil již čtyři roky. Za svou oddanost a schopnost byl dvakrát vyznamenán Řádem Statečnosti. 

Je zodpovědný za zabití mnoha elfů, mezi nimi i žen a dětí. Byl také vůdcem Mahakamského masakru.

PříběhEditovat

Vernon Roche je pověřen vyslechnutím Geralta ohledně vraždy krále Foltesta, ke kterému dochází na samém začátku hry. Postupně si vyslechne jeho příběh, nakonec uvěří v Geraltovu nevinu a pomůže mu uprchnout. 

Spolu plují do přístavního městečka jménem Floatsam, kde se hráč poprvé setkává s Iorwethem a jeho Veverkami. Pokud nepožádáte Triss, Roche se pokusí Iorwetha zabít vrženou dýkou. To se mu nepovede a vypukne boj mezi Veverkami a hlavními hrdiny. Vernon nese zraněnou Triss, která je vyčerpaná z kouzla udržující šípy Veverek v bezpečné vzdálenosti, až do města Floatsamu.

Ve městě provádí spolu s Geraltem různá vyšetřování týkající se starosty města, Loreda. 

Pokud si hráč později vybere upřednostnit Roche před Iorwethem, odplují spolu do Aedirnu, kde Roche připraví spiknutí proti králi Henseltovi. Hráč může nechat Roche Henselta zabít, nebo ho uklidnit a nechat krále žít.

Po skončení událostí z Druhé kapitoly s Rochem odcházejí do Loc Muinne, kde proběhne vyvrcholení hry.

Konec spoileru.

Z deníkuEditovat

Mezi věrnými každého vládce je muž, jako je Vernon Roche. Odvážný a odhodlaný, připravený splnit každý rozkaz, a na dvoře tak nenáviděný, aby mu bylo jasné, že si svou pozici zachová jedině naprostou oddaností a věrnými službami králi. Roche byl velitelem Modrých pruhů, zvláštních oddílů krále Foltesta, které se mimo jiné proslavily nelítostným pronásledováním Scoia'tael a „usměrňováním“ nelidí. Právě pod velením Vernona Roche si oddíly získaly takovou proslulost. A jejich velitel si zase získal přízeň a důvěru krále Foltesta. Stačilo říct jediné slovo a Vernon by pro svého pána vstoupil do ohně. Nanejvýš by se jej zeptal, jak dlouho tam má zůstat. V době, kdy náš příběh začíná, byl Vernon Roche přesně takový.

Vernon prokázal svou prozíravost, když odmítl uvěřit v Geraltovu vinu. Spousta věcí nedávala smysl a velitel Modrých pruhů se rozhodl riskovat spolupráci s hlavním podezřelým, jen aby se dostal k pravému vrahovi svého krále, kterému zůstal věrný i po jeho smrti.

Vernon pokračoval ve svém soukromém vyšetřování a zamířil na hranice mezi Temerií a Aedirnem. Díky svému nejlepšímu zvědovi Roche věděl, že by se vrah mohl pohybovat mezi Veverkami, které se skrývaly v lesích poblíž obchodní stanice Flotsam. A tak královský ohař Vernon Roche opět vyrazil na lov...

Seznam úspěchů a hrdinských skutků Vernona Rocheho byl téměř tak dlouhý jako seznam zvěrstev a krutostí, které údajně spáchal také. Ovšem jak hlásají i nápisy na zdech oxenfurtské univerzity: „Snažit se nelidi postavit do latě je jako válet se v blátě – každý se přitom zašpiní, obvykle od krve."

Konec spoileru.

V síti Wikia

Náhodná Wiki