FANDOM


People Velerad

Starosta Wyzimy, setkává se s Geraltem v povídce Zaklínač, kde jej nechává zatknout pro vraždu tří obyvatel města, ale nakonec uzná, že to byl pouze dobrý "propagační trik", a stanou se téměř přáteli. Vyskytuje se i v PC hře.

Ve hře Zaklínač Editovat

Úkoly Editovat

Zápisy do Deníku Editovat

Velerad řídí Wyzimu, hlavní město Temerie. V nepřítomnosti Foltesta funguje jako nejvyšší vládce. Místodržící mě zná ještě z dávných dob, vždyť právě s ním jsem vyjednával cenu za odčarování princezny Addy, změněné na strigu. Ačkoli si Velerada nepamatuji, mám pocit, že hrozně zestárnul a především začal hodně pít. Ve městě se říká, že Velerad ztratil svou dřívější autoritu a nestará se o město jako dřív.

Vypadalo to, že je místodržící s vyřešením problému se strigou spokojen. Potvrdil mi však, že má svázané ruce a nemůže mi pomoct v pátrání po tom, kdo kletbu zavinil. Mám pocit, že si Velerad s chaosem ve Wyzimě neví vůbec rady.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki