Fandom

Zaklínač Wiki

Velerad

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Velerad

Starosta Wyzimy, setkává se s Geraltem v povídce Zaklínač, kde jej nechává zatknout pro vraždu tří obyvatel města, ale nakonec uzná, že to byl pouze dobrý "propagační trik", a stanou se téměř přáteli. Vyskytuje se i v PC hře.

Ve hře Zaklínač Editovat

Úkoly Editovat

Zápisy do Deníku Editovat

Velerad řídí Wyzimu, hlavní město Temerie. V nepřítomnosti Foltesta funguje jako nejvyšší vládce. Místodržící mě zná ještě z dávných dob, vždyť právě s ním jsem vyjednával cenu za odčarování princezny Addy, změněné na strigu. Ačkoli si Velerada nepamatuji, mám pocit, že hrozně zestárnul a především začal hodně pít. Ve městě se říká, že Velerad ztratil svou dřívější autoritu a nestará se o město jako dřív.

Vypadalo to, že je místodržící s vyřešením problému se strigou spokojen. Potvrdil mi však, že má svázané ruce a nemůže mi pomoct v pátrání po tom, kdo kletbu zavinil. Mám pocit, že si Velerad s chaosem ve Wyzimě neví vůbec rady.

V síti Wikia

Náhodná Wiki