Fandom

Zaklínač Wiki

Topivec

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Topivec

Mimořádně silní utopenci. Často útočí se skupinou utopenců, jsou zranitelní stříbrem. Většina děsivých legend vypráví hlavně o topivcích a ne o utopencích.[1]

Zápisy do Deníku Editovat

Výjimečně silným a hrozivým utopencům se často říká topivci. Prostí lidé mezi topivcem a utopencem nevidí rozdílu - setkání s kterýmkoli z nich je stejně smrtelné. Je však třeba připustit, že většina ponurých legend o utopených zlosynech se týká právě topivců, nikoli utopenců.
  • Výskyt: Topivci jsou noční stvoření, objevují se na březích jezer, rybníků a řek.
  • Odolnosti: Jsou imunní vůči krvácení, oslepení a otrávení; nebojí se, jsou odolní vůči omráčení a znamení Axie.
  • Zranitelnost: Velmi zranitelný stříbrem a snadno srazitelný k zemi; proti topivcům je nejefektivnější rychlý styl, nejzkušenější zaklínači při boji se skupinou topivců používají styl skupinový.
  • Taktika: Oběti tráví mrtvolným jedem, často útočí se skupinou utopenců.
  • Alchymie: Mrtvolný jed, ginatská kyselina, jazyk topivce.

Zajímavosti Editovat

  • V českém překladu hry Zaklínač 3: Divoký hon se utopenec vyskytuje pod názvem topivec, zatímco pod pojmem utopenec se skrývá jeho silnější forma (v původním překladu zvaná právě topivec). Jedná se o přímou neshodu s původními polskými názvy (utopiec/topielec), zato však nová varianta lépe významově odpovídá anglickým pojmenováním.

Zdroje Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki