Fandom

Zaklínač Wiki

Tissaia de Vries

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Pravděpodobně nejstarší a nejmocnější čarodějka v Sapkowského světě. Honosí se titulem "Arcimistrině" a před událostmi na Thaneddu byla členem Kapituly čarodějů. Jako rektorka řídila školu pro čarodějky v Arethuse, později ji vystřídala Margarita Laux-Antille. Byla proslulá především svojí elegancí a silným smyslem pro pořádek (neustále si upravovala svůj oděv), který některé doháněl k šílenství a u jiných vzbuzoval posměch. Je autorkou knihy Otrávené zřídlo. Byla zapojena do výzkumu genu Lary Dorren (Starší krev) společně s Francescou Findabair, Augustou Wagner, Leticií Charbonneau a Henem Gedymdeithem.

Během povstání na ostrově Thaneddu se nemohla rozhodnout, zda se přidat na stranu Vilgefortze nebo Filippy Eilhart. Přikázala Yennefer přivést do sálu Ciri, která zde pronesla věštbu. V rozhodující chvíli na Garstangu rychlým zaklínadlem zrušila "funkčnost" dwimeritu (kov, potlačující Moc - v jeho přítomnosti není možné kouzlit) a tím vlastně nechtěně započala krvavou bitvu, po jejímž začátku se opět nemohla rozhodnout, na čí stranu se přidat, tak utekla. Později brání vstupu redanských vojáků na Garstang a teleportuje zraněného Geralta a Triss Ranuncul do Brokilonu.

Několik dní poté napsala dopis na rozloučenou a ve svém domě spáchala sebevraždu (podřezání žil).

V PC hře se objevuje Odvar De Vries.

Ve hře Zaklínač 2 je zmíněna kniha se spoluautorkou Margaritou Laux-Antille: Mistři magie kleteb, vybraná díla.

V síti Wikia

Náhodná Wiki