Fandom

Zaklínač Wiki

Stefan Skellen

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zastánce demokracie v knihách Andrzeje Sapkowského, přezdívaný Kalous.
Původně v prestižní hodnosti císařského koronera, zradil císaře a přidal se k povstalecké klice vysoké šlechty s cílem svrhnout císařství. Jeho hlavním úkolem bylo vypátrat a zabít princeznu Ciri, což se mu i téměř povedlo. Díky němu hyzdí Ciri velká jizva na tváři, když ji jen těsně minul vrhací hvězdicí. Nakonec se přidal k arcimágovi Vilgefortzovi a se zbytkem svých lidí byl zatčen při přepadení hradu Stygga speciálními oddíly nifgaardské armády; po procesu byl odsouzen k trestu smrti.
Nutno podotknout, že jeho zájem o zavedení demokracie ve světě pramenil pouze v jeho přesvědčení, že "lůzu" je možné daleko lépe ovládat než bohaté a mocné, už proto, že se dá snadněji "koupit" líbivou politikou a stačí jí pouze iluze moci a vlivu, zatímco moc reálná by mohla zůstat u něj a jeho přátel.

Konec spoileru.

V síti Wikia

Náhodná Wiki