Fandom

Zaklínač Wiki

Starší krev (kniha)

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Starší krev Starší krev
Vilgefortz z Roggeveenu

"Předávání genu Lary Dorren není možné dokonale sledovat. V propasti historie zmizela celá pokolení, obraz zatemňují nejasné rodokmeny bastardů, cílené falšování historie i prostý nedostatek zdrojů. V mnoha případech se Starší krev rozředila a ztratila svou moc. Kromě toho ne každé zřídlo vděčí za své schopnosti přítomnosti genu Lary. Nemnozí, u nichž se projevila mutace, mají nezvyklé schopnosti. Dokáží cestovat časem a prostorem a mají i značné magické schopnosti. Jejich talenty jsou však divoké a neovladatelné. Objevují se pod vlivem stresu nebo silných emocí a překvapují i svého majitele.

Dějiny znají případy poutníků časem a prostorem, schopných cestování pouze za pomoci vrozených schopností. Z toho důvodu musí bratrstvo čarodějů dávat na děti - zřídla - výjimečný pozor a vychovávat je pod bedlivým dohledem."

Zápisy do Deníku Editovat

Rejstřík:

Cena Editovat

 Nákup Prodej
80 orény  16 orény 


Poznámky Editovat

  • Prodává ji Julián, k nalezení na mnoha místech v Kapitole IV (Bahnice, Pole, ...)
  • Její autor je velice důležitou postavou v literární předloze

V síti Wikia

Náhodná Wiki