Fandom

Zaklínač Wiki

Scoia'tael

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Yaevinn, an elven member of Scoia'tael

squirrel puff

Partyzánské jednotky elfů a trpaslíků bojující za vytvoření vlastního nezávislého státu, za Velké války spolupracující s vojsky Nilfgaardu a někdy dokonce bojující jako součást Nilfgaardské armády (brigáda Vrihedd).

Scoia'tael používali typickou partizánskou taktiku náhlých přepadů, zastrašování i verbování neutrálního (nelidského) obyvatelstva a ideologického boje.

Využívali dobrou znalost prostředí, především lesů, k vyhledávání úkrytů před trestnými taženími královských vojsk, snažili se získat podporu rovněž u „loajálních“ nelidí ve městech. Posloužili jako dobrá záminka k uspořádání pogromů na nelidské obyvatelstvo v mnoha městech Severu.

Jejich symbolem je veverčí oháňka a jejich jméno v překladu znamená "Veverky“.

Známější Scoia'tael Editovat

Ve hře ZaklínačEditovat

Zápisy do RejstříkuEditovat

Rejstřík Scoia'tael

"Scoia'tael je skupina elfích a trpasličích povstalců, bojujících proti diskriminaci nelidí. Jsou rozděleni na komanda neboli samostatné oddíly. Scoia'tael přepadají karavany, vraždí, kradou a vypalují vesnice. Lidé se na ně snaží posílat vojsko, o klidné vyřešení situace se nikdo nepokusil. Jméno Scoia'tael znamená v elfím jazyce veverka a pravděpodobně vzniklo podle zvyku povstalců připínat si na oblečení veverčí ocas."

"Podle autora knihy "Následky války" jsou Scoia'tael do boje provokováni Nilfgaardem a dalšími cizími silami. Velitelé komand posílají své podřízené na smrt, protože jsou zaslepení, nebo zmanipulovaní. Autor navíc tvrdí, že válka mezi lidmi a nelidmi neskončí nikdy, protože je mezi rasami příliš mnoho zlé krve. Elfové jsou odsouzeni k vyhynutí."

Zdroje Editovat

Cenné předmětyEditovat

Galerie Scoia'tael ve hře Zaklínač: Editovat

Toruviel Elf Lovkyně Scoia'tael Chireadan Elfí čarodějnice

V síti Wikia

Náhodná Wiki