Fandom

Zaklínač Wiki

Rivský pogrom

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Rivský pogromRivský pogrom


Anonym, podle vyprávění očitých svědků

"Po válce bylo obyvatelstvo Rivie z větší části nešťastné. Všech se dotkla bída a každý měl pocit, že jej králové a mocivládci během nírových rokování zradili, když netrvali na pomste Nilfgaardu. Bylo treba nalézt obetního beránka a jako obvykle to padlo na ty, již se odlišují - nelidi a carodeje.
Došlo k provokaci. Rozvášnený dav vyrazil do ulic. Holota nenechala na pokoji nikoho, kdo se lišil. Došlo k vraždení trpaslíku, elfu i tech, kterí byli obvineni z praktikování magie. Pri té príležitosti, jak už tomu bývá, došlo k vyrovnání mnoha úctu, rabování a znásilnování. Se studem se priznávám, že jen nemálo melo odvahu bránit pronásledované. Mezi spravedlivé patril také slavný Geralt z Rivie, který chránil své prátele a zahynul po zákerné ráne vidlemi. Obetí by bylo více, nebýt proslulého zásahu Triss Ranuncul. Carodejka seslala na dav mocné krupobití, které náležite zchladilo všechny horké hlavy. Co se stalo s telem Geralta z Rivie a temi, kterí stanuli po jeho boku, to mi není známo."

Popis pogromu na nelidi, který se odehrál v Rivii a během něhož "zahynul" slavný Geralt z Rivie (z her se dozvídáme, že Geralt zranění přežil a nějakou dobu putoval světem, načež ztratil paměť).

Zápisy do Deníku Editovat

Postavy: Geralt z Rivie

Cena Editovat

 Nákup Prodej
50 orény  10 orény 


Lokace Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki