FANDOM


Nemám nic proti zaklínačům. Ať si klidně loví upíry. Hlavně ať platí daně.

—- Radovid III. Smělý, Krev elfů

Radovid III. Smělý, také známý jako "Rudý" (podle barvy jeho vlasů), byl patý král Redanie, starší ze dvou synů Radovida II. Námořníka a jeho manželky Cirry z Cintry. Oženil se s Vivianou Lyrijskou. Předpokládá se, že byl otcem jejího syna Vridanka.

Po vzoru svého předka Radovida I. Velikého se snažil prosadit redanskou suverenitu nad Severními královstvími. Proto vyvolal hned několik válečných střetů, jako byly celní války s Temerií, Kovirem a Kaedwenem nebo hraniční válka s Aedirnem.

Společně s Bendou, králem Kaedwenu, také vedl diplomatická jednání s kovirským králem Gedoviem Trojdenidem v Lan Exeteru , jejichž výsledkem bylo uzavření tzv. První exeterské smlouvy, díky které získal Kovir a Poviss status samostatného království. Radovid III. si přesto směl až do své smrti nechat titul "král Koviru a Povissu".

Poté, co zemřel, ujal se vlády nad Redanií jeho mladší bratr Vizimir I. Starý.
Předchůdce:
Radovid II. „Námořník“
Znak z doby nástupu Král Redanie Znak z doby konce vlády Nástupce:
Vizimir I. „Starý“
 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki