Fandom

Zaklínač Wiki

Poslední přání

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Poslední přání (Polsky: Ostatnie życzenie) je první knižně vydaná série povídek o zaklínači Geraltovi z Rivie od Andrzeje Sapkowskeho. Kniha byla poprvé vydáná roku 1993 v Polsku.

PovídkyEditovat

  • Cesta z níž není návratu - Příběh Geraltovy matky - Visenny a rytíře Korina (zřejmě jeho otce). Visenna je vyslána z čarodějného spolku - Kruhu do malé vesnice, kterou sužují nájezdy lupičů, kteří rovněž ovládli obchodní cestu v tomto kraji a všechny projíždějící ohrožují s pomocí magicky vytvořené stvůry - Kostěje.
  • Hlas rozumu - Příběhová linie prostupující celou knihou, popisující Geraltovo zotavování ve Svatyni Melitelé u matky Nenneke . Zde se postupně setkává s Iolou , Nenneke, Marigoldem a dalšími postavami.
  • Zaklínač - Zaklínač pomáhá králi Foltestovi s odstraněním kletby jeho dcery, která v podobě strigy už dlouho ve Wyzimě zabíjí místní obyvatele.
  • Zrnko pravdy - Uprostřed lesů se Geralt setkává s Nivellenem - prokletým bývalým lupičem a násilníkem, na nějž se snasla kletba, když se svou bandou přepadl svatyni. Kletba mu dala lví hlavu a podobu nestvůry, ale také sílu, pevné zdraví a krátkodobé vztahy s dívkami, které mu svěřovali někteří otcové. Oba dva se baví v Nivellenově sídle o bestiích všeho druhu, o Nivellenových vztazích, o jeho životě, současné podobě i o jeho nové lásce.
  • Menší zlo - Příběh o ceně pomsty, o problematické volbě menšího zla i o nevděčném údělu zaklínače, který za záchranu města dostal přezdívku "Řezník z Blavikenu".
  • Otázka ceny - Geralt je pozván do Cintry samotnou královnou Callanthé , aby se zúčastnil námluv princezny Pavetty . Rozmlouvá o svém poslání a pokouší se královně odmítnout zamýšlený účel jeho návštěvy - nájemnou vraždu.
  • Konec světa - Marigold a Geralt jedou až do Dol Blathanna , kde hledají novou práci, ale nalézají především problémy v soužití rozdílných ras a problémy strádajících elfů - vyhnaných, dříve vznešených a stále hrdých bytostí.
  • Poslední přání - Geralt se poprvé setkává s Yennefer . Marigold je raněn a Yennefer je jeho jedinou nadějí na záchranu. Yennefer si ale své pomoci cení poměrně vysoko a s Marigoldem i se zaklínačem už má své plány. Geralt se i přesto, že ovládla jeho mysl, načež způsobil ve městě značné pozdvižení (nutno dodat, že měla v úmyslu mu pomoci od případných problémů a zajistit mu beztrestnost), do ní okamžitě zamiluje a tak jeho posledním přáním je ona - navždy.

GalerieEditovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki