Fandom

Zaklínač Wiki

Půl století poezie

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Životní dílo barda Marigolda, ve kterém popisuje svůj život, ženy, které stačil "poznat", příhody, které zažil a prezentuje v něm i své názory na politickou situaci, válku a nevěstince. Název je poněkud nadnesený - je myšlen tak, že autor bude mít možná i 50tiletou zkušenost s poezií, až dílo dokončí.


"Poznal jsem v životě mnoho vojáků. Znal jsem hejtmany a vojvody, generály i maršály, vítěze nesčetných tažení. Naslouchal jsem jejich vyprávění i pamětem. Vídával jsem je sklánět se nad mapami. Zakreslovat do nich barevné linky a šipky, plánovat, vymýšlet strategie. V té papírové válce vždy všechno klapalo, všechno fungovalo, vše bylo jasné a ve vzorném pořádku. Tak to musí být, vysvětlovali mi, armáda je především pořádek a řád. Vojsko se bez pořádku neobejde.

Tím podivnější je, že co se týče pořádku, opravdová válka – a několik opravdových válek jsem viděl – neodbytně připomíná hořící bordel."

A. Sapkowski - Čas opovržení

V síti Wikia

Náhodná Wiki