Fandom

Zaklínač Wiki

Převrat na ostrově Thanedd

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Puč na ostrově Thanedd se udál během sjezdu mágů na ostrově. Událostí se účastnily tři strany: hosté zastávající Severní království, hosté věrní Nilfgaardu a neutrální hosté.

Průběh převratu Editovat

1. července 1267 probíhá recepce v paláci Garstang na ostrově Thanedd. Geralt je zde jako doprovod Yennefer a zjišťuje, že Yennefer je od bitvy na Soddenském pahorku členkou Rady. Geralt mluví přes hodinu s mágem Vilgefortzem.

Noc z 1. na 2. července tráví Geralt s Yennefer v zámku Arethusa. Geralt se v noci vzbudí a jde se vymočit do zahrady. U toho se náhodou stane svědkem toho, jak Filippa Eilhart, Sabrina Glevissig a Radcliffe spolu s redanskými vojáky zatýkají Artauda Terranovu, Fercarta a Francescu Findabair. Lydia van Bredervoort útočí na spiklence, aby poskytla Vilgefortzovi čas vydávat rozkazy, při tom ale sama umírá. Hen Gedymdeith umírá na zástavu srdce. Rada a neutrální čarodějové zamíří do Garstangu.  Filippa Eilhart obviňuje Vilgefortze, Terranovu, Francescu Findabair a Fercarta z velezrady a spolupráce s Nilfgaardem. Tissaia de Vries obviňuje Filippu z porušení solidarity bratrstva pro osobní zisk. Yennefer na příkaz Tissai přivede z Loxie Ciri, která se dostane do věšteckého tranzu. Ciri prorokuje, že Lyrie a Aedirn zaútočili na Nilfgaard, že král Vizimir byl zavražděn, že Nilfgaard chystá odplatu a toho rána napadne Lyrii a Aedirn. 

Tissaia jedním mocným kouzlem ruší magickou blokádu, která visela nad Garstangem. Vězni se osvobodili a Francesca Findabair otevírá vchod do podzemí hory, odkud vyběhnou dosud čekající Scoia'tael, Cahir a Rience. Na Garstangu začíná boj. Mezi oběťmi jsou z nilfgaardské strany Fercart, ze strany Severu Radcliffe a z neutrálních hostů Drithelm, Marquard, Rejean a Bianca d'Este. Triss Ranuncul a Sabrina Glevissig jsou raněny. Vyděšená Tissaia se snaží zastavit Vilgefortze a Terranovu, po neúspěchu ale prchá pryč. Rience s elfy omráčil Keiru Metz explozí a Terranova ji pak vykopl z okna Garstangu. Dijkstra se svými muži chytá Geralta a vede ho dolů do Loxie. Marigold přibíhá s Geraltovým mečem, Geralt poráží Dijkstru i jeho muže a utíká k Arethuse. Cestou zabíjí dva elfy ze Scoia'tael a pomáhá Marti Sondergren postarat se o raněného Dorregaraye. Pak pokračuje dál ke Garstangu, kde na něj spadne Keira Metz. Ta řekne zaklínači, co se nahoře děje.

Yennefer mezitím bojuje a posílá Ciri, aby utíkala do Loxie do bezpečí. Francesca Findabaur sesílá na Yennefer kletbu, zaklíná ji do nefritové sošky a odnáší ji s sebou do Dol Blathanna.

Ciri uniká před elfy skokem z okna, je ale chycena Terranovou. Filippa Eilhart napadne Terranovu v podobě sovy a Geralt mu usekává hlavu. Cahir se snaží Ciri zastavit, ta však prchá. Geralt zabije Scoia'tael, ale Cahirovi daruje milost. 

Ciri musí ustoupit před elfy, a proto utíká do Věže racka (Tor Lara). Geralt jde za ní, ale zastaví ho blížící se Vilgefortz. Vilgefortz Geraltovi v souboji zlomí ruku a nohu. Portál v Tor Lara se aktivuje a věž se hroutí. Ciri stačila portálem projít, následná exploze zasáhla Vilgefortze, jemuž zničila tvář. Po zhroucení věže se Vilgefortz teleportuje pryč na loď. 

Raněná Triss Ranuncul nachází Geralta a za pomoci Tissai jej i sebe teleportuje do Brokilonu

Zúčastněné strany Editovat

Sever Nilfgaard neutrální

Zastánci:

Další podporovatelé Severu:

Zastánci:

Další Nilfgaarďané:

Oběti na životech Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki