Fandom

Zaklínač Wiki

Přelud

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Přelud

Duše zemřelých, které se po smrti vrací aby škodily lidem. Způsobují velmi bolestivá zranění a dokáží oslepit. Kněží radí vykopat tělo, usehnout hlavu, probodnout kůlem, posolit a spálit. Zaklínači stačí sříbrný meč a olej proti přeludům. [1]

Zápisy do Deníku Editovat

Pokud se chceš zbavit přeludu, musíš nejprve najít jeho tělo. Hledej na zemi neposvěcené knězem, nebo v rohu hřbitova, kde leží vyvrženci. Až se dokopeš k ostatkům, zjistíš, že neshnily a na ústech mají krev. Vraž do srdce osikový kůl, usekni hlavu, strč ji mrtvole k nohám a pro jistotu tělo zapal. Nepokojný duch už se nikdy nevrátí. Pokud se tedy všechno povedlo, jinak půjde po tobě.
  • Výskyt: Duchové a přeludy navštěvují místo své smrti či svého hrobu. Nenáleží do tohoto světa, občas se vracejí přivoláni magií, ale často je před odchodem do záhrobí zadržují nedokončené záležitosti.
  • Odolnosti: Imunní vůči oslepení a krvácení, jedům, bolesti a pokusům o omráčení nebo sražení k zemi.
  • Zranitelnost: Citlivost na stříbro a olej proti přeludům.
  • Taktika: Kvůli utrpení, jímž jsou přeludy prostoupení, jsou jimi způsobená zranění velmi bolestivá.
  • Alchymie: Prach smrti a ektoplasma.

Zdroje Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki