FANDOM


Nimue, zvaná také "Paní Jezera", byla čarodějkou z budoucího času, která pomáhala Ciri najít cestu na hrad Stygga. Absolvovala jednu z magických akademií - podobnou Aretuze. Jako dívka se zajímala hlavně o historii, speciálně o příběh Ciri a Geralta , a zejména ji zajímal jejich konečný osud, jehož vyprávění se po léta ztrácelo v mlze. Jak plynul čas, Nimue ztrácela zájem o Cirilin příběh, ale nečekané setkání s tajemným mužem její zájem znovu obnovilo. Ve své věži měla ukryté obrazy, které zobrazovaly výjevy ze ság, stejně jako všechny knihy, báje a legendy; každou nejasnost nebo skulinu ve starých skazkách se snažila pochopit a najít o ní více informací, aby se dozvěděla úplnou pravdu o Ciri. Dokonce získala i asistentku, Condwiramurs Tilly, která jí pomáhala svými schopnostmi a svou znalostí starých balad a zpěvů.

Nimue má také starší sestru jménem Orla . Obě měly malou roli jako děti v  Křestu ohněm.

Jejím milencem byl Král Rybář .

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki