Fandom

Zaklínač Wiki

Nimue

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Nimue, zvaná také "Paní Jezera", byla čarodějkou z budoucího času, která pomáhala Ciri najít cestu na hrad Stygga. Absolvovala jednu z magických akademií - podobnou Aretuze. Jako dívka se zajímala hlavně o historii, speciálně o příběh Ciri a Geralta , a zejména ji zajímal jejich konečný osud, jehož vyprávění se po léta ztrácelo v mlze. Jak plynul čas, Nimue ztrácela zájem o Cirilin příběh, ale nečekané setkání s tajemným mužem její zájem znovu obnovilo. Ve své věži měla ukryté obrazy, které zobrazovaly výjevy ze ság, stejně jako všechny knihy, báje a legendy; každou nejasnost nebo skulinu ve starých skazkách se snažila pochopit a najít o ní více informací, aby se dozvěděla úplnou pravdu o Ciri. Dokonce získala i asistentku, Condwiramurs Tilly, která jí pomáhala svými schopnostmi a svou znalostí starých balad a zpěvů.

Nimue má také starší sestru jménem Orla . Obě měly malou roli jako děti v  Křestu ohněm.

Jejím milencem byl Král Rybář .

V síti Wikia

Náhodná Wiki