Fandom

Zaklínač Wiki

Mikula

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Mikula byl kovář v osadě Klíč. Kovařina nebyla jeho původním povoláním, zamlada sloužil jako voják ve vojsku vojvody Grozima. Poslal žádost o pomoc k mayenskému Kruhu druidů, když vesnici terorizoval Fregenalův kostěj a banda jeho lupičů. Fregenal nařídil několika vranům kováře zabít, ale jejich plány jim zmařila čarodějka Visenna a bojovník Korin. Nakonec zvládli zavraždit jen koláře Radima a tovaryše Čopa.

Po Visennině a Korinově příjezdu vedl Mikula utiskované rolníky z Klíče, Porogu a Kačanu do boje v průsmyku Klamat. Kostějovci včetně bobolaka Kehla se jim vzdali a vydali Frenegala svázaného. Černokněžník Visenně nalhal, že jí pomůže svého kostěje zničit, ale ve skutečnosti ho na ní poštval a dal se na útěk. Mikula mu zastoupil cestu a usekl mu hlavu sekerou.

Všechny tyto události jsou detailně popsány v povídce "Cesta, z níž není návratu".

V síti Wikia

Náhodná Wiki