Fandom

Zaklínač Wiki

Marie Louisa La Valette

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Marie Louisa La Valette je baronkou z hradu La Valette. Matka Arjana La Valette a dvou nemanželských dětí Temerského krále Foltesta, Bertila a Anais. Poprvé se vyskytuje v druhém díle hry jménem Zaklínač 2: Vrahové králů a následně i v třetím díle jménem Zaklínač 3: Divoký hon.

Zaklínač 2: Vrahové králů Editovat

Zde se poprvé Baronka objevuje, pouze však v případě, že Geralt z Rivie zabije jejího syna Arjana La Valette během obléhání hradu. Uvnitř žaláře je mučena ve snaze donutit jí podepsat spis o původu dětí Bertila a Anais.

Záchrana Baronky Editovat

Podívej se mi do očí a odpověz mi popravdě. Zabil jsi Foltesta?

—Maria Louisa La Valette

Zaklínač může Baronku vysvobodit a zachránit jí před mučením, které by ji čekalo, rovněž ji může seznámit se smrtí Arjana La Valette. Soukromí rozhovor však netrvá dlouho a do mučírny přichází Nilfgaardský velvyslanec Shilard Fitz-Oesterlen s návrhem. Jakmile Nilfgaarďana vyslechne a zváží jeho nabídku, je odvedena jedním z Nilfgaardských rytířů do bezpečí.


Baronka, Shilard.png

Velvyslanec Nilfgaardu Shilard Fitz-Oesterlen osvobozuje Marii La Valete z vězení.

Shilardova pomoc Editovat

Pokud se Zaklínač rozhodne Baronku nezachránit postará se o to Nilfgaardský velvyslanec Shilard Fitz-Oesterlen společně se svými elitními válečníky, který ji následně v soukromí předloží svůj návrh. Soukromého rozhovoru se zúčastní i Geralt. Seznamuje Baronku s osudem jejího nejstaršího syna. Marie poté požádá Shilarda, aby pomohl Zaklínači utéci z vězení. Shilard z počátku nesouhlasí, ale po důrazném nesouhlasu Baronky mu nic jiného nezbude a zaklínači přeci jen pomůže.

Ať už bude Geralt vést s Marií rozhovor jakkoliv přijme nabídku Velvyslance a připojí svůj rod k Nilfgaardskému císařství. Neboť chce zajistit bezpečí svým dvěma přeživším dětem Anais a Bertilovi.

Zápis v deníku Editovat

Měl jsem to štěstí, že se mi v minulosti naskytlo hned několik příležitosti přebývat na dvoře La Valettů. Byl jsem přijat, jak přísluší mé skvělé pověsti a výjimečnému nadání. Baronesa Marie Luisa byla velmi pohledná žena s temnými vlasy a smyslnými rty. Stejně jako o mnoha ženách vdaných za starší muže i o ní kolovalo mnoho klepů a klevet. Mimo jiné se tvrdilo, že měla milostný románek se samotným králem Foltestem, který byl údajně otcem jejích mladších dětí.
  • Pokud Geralt Baronku zachrání:

Geralt měl šanci spatřit její krásu na vlastní oči, když ji zachránil ve vězení jejího vlastního sídla. S nemalou pomocí císařského velvyslance se jim podařilo z kobek utéct, a Marie Lucisa tak o vlásek unikla hrozivému osudu. Nicméně mazaný Nilfgaarďan nikdy nedělal nic jen z dobroty svého černého srdce....

  • Pokud Geralt nezachrání Baronku:

Marii Luise La Valette se podařilo utéct z cely jejího vlastního hradu s pomocí císařského vyslance. O vlásek unikla hrozivému osudu, ale bylo vice než zřejmé, že jí mazaný Nilfgaarďan nepomáhá jen z dobroty svého černého srdce.

Související úkoly Editovat

Zaklínač 3: Divoký hon Editovat

Zde se setkáváme s hraběnkou v jejím sídle v Novigradu kde zrovna hostí Císařského generála Morvrana Voorhise.

O baronce Marii Louise La Valette ve své době mluvila celá Temerie. Tato šlechtična byla milenkou krále Foltesta a dokonce mu povila dvě nemanželské děti.

To vyvolalo pozdvižení a několik významných rodin se kvůli tomu odhodlalo k ozbrojenému povstání, které královské vojsko krvavě potlačilo. Foltest pak hrad La Valettů po úmorné snaze dobyl.

V případě volby ve které Geralt z Rivie ušetřil Arjana La Valette:

K barončině štěstí byl tehdy na straně krále Foltesta Geralt z Rivie, který zachránil jejího syna Arjana před osudem, jenž by ho jinak s otevřenou účastí v povstání stihl.

Louisa měla tedy veškeré důvody si zaklínače hluboce vážit a této úctě dala zcela volný průchod, když se spolu opět setkali.

Související úkol Editovat

Poznámky Editovat

  • Ve hře Zaklínač 2: Vrahové králů se objeví pouze pokud zabijete v souboji jejího nejstaršího syna. Pokud ho přesvědčíte, aby se vzdal, Baronku nepotkáte.

V síti Wikia

Náhodná Wiki