Fandom

Zaklínač Wiki

Mahakam

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Znak Mahakamu

Horská oblast mezi Temerií, Aedirnem, Lyrií a Rivií obydlená téměř výhradně trpaslíky a gnómy. Je známá těžbou rud, drahých kovů a kamenů a stejně tak metalurgií i řemeslným zpracováním a kvalitou vyráběných zbraní. Využití gnómských a trpasličích technologií, stejně jako jedinečná kvalita surovin, jsou zárukou nepřekonatelné kvality mahakamských ocelových mečů, brnění i ostatních kovových výrobků. Mahakam je největším exportérem zbraní a oceli v Sapkovského světě a čile obchoduje s ostatními Severními zeměmi i s Nilfgaardem. Přes svůj strategický význam (či právě kvůli němu) si udržuje značnou nezávislost na okolních státech, všichni jsou totiž značně závislí na dodávkách jejich kvalitních zbraní. Mahakamským předákem je Brouver Hoog.

Z Mahakamu pochází např. Zoltan Chivay; Geralt má z Mahakamu meč Sihill.

V síti Wikia

Náhodná Wiki