FANDOM


Znak Mahakamu

Horská oblast mezi Temerií, Aedirnem, Lyrií a Rivií obydlená téměř výhradně trpaslíky a gnómy. Je známá těžbou rud, drahých kovů a kamenů a stejně tak metalurgií i řemeslným zpracováním a kvalitou vyráběných zbraní. Využití gnómských a trpasličích technologií, stejně jako jedinečná kvalita surovin, jsou zárukou nepřekonatelné kvality mahakamských ocelových mečů, brnění i ostatních kovových výrobků. Mahakam je největším exportérem zbraní a oceli v Sapkovského světě a čile obchoduje s ostatními Severními zeměmi i s Nilfgaardem. Přes svůj strategický význam (či právě kvůli němu) si udržuje značnou nezávislost na okolních státech, všichni jsou totiž značně závislí na dodávkách jejich kvalitních zbraní. Mahakamským předákem je Brouver Hoog.

Z Mahakamu pochází např. Zoltan Chivay; Geralt má z Mahakamu meč Sihill.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki