Fandom

Zaklínač Wiki

Mágova věž

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Mágova věž

Mágova věž je zchátralá a stará budova v severních Blatech, vedle Vizimy. Traduje se, že je prokletá a tvoří roztodivné netvory. Většina místních se tohoto místa straní, když už ne netvorů kolem, tak jako nešťastného místa.

"Tajemství bran" pojednávají o příběhu mága, který tuto věž postavil. Aby postavil budovu v bažině, musel si mág podmanit elementy země a podpořit strukturu kouzly. Když se ponořoval do tajemství magie, zahrával si se silou přírody a byl zrazen svou milovanou a stala se katastrofa - magické kataklysma. Mág pošel bídnou smrtí pod troskami a všechny jeho traktáty byly ztraceny pod sutí.

"Ain Soph Aur" zase říká, kde najít Sefiroty, s kterými lze tuto magickou věž otevřít a vzít si její tajemství pro sebe. První Sefirot je u moudré osoby, druhý přijde se svobodou. Třetí kamen je v úschově někoho bohatého, ale milosrdná osoba má čtvrtý. Další tři má žena, matka a babka a získat je lze sebeobětováním, pokorou a modlitbou. Osmý je strážen samou smrtí v podzemí. Devátý se získá bojem se strážcem této věže a desátý bude udělen za houževnaté hledaní cesty dovnitř tajemné budovy.

V síti Wikia

Náhodná Wiki