Fandom

Zaklínač Wiki

Lara Dorren

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Elfská čarodějka, věštkyně, dcera čistokrevné elfky jménem Shiadhal, nositelka těch nejlepších genů elfů, které měly jí a jejím potomkům zaručit velké magické schopnosti, krásu a úspěch. Bohužel nesplodila děti s předem vybraným partnerem (byla součástí projektu elfských mágů na vyšlechtění "superelfů") a vybrala si člověka - Cregennana z Lód. Svazku nikdo nepřál, a tak byl nakonec Cregennan zavražděn a Lara zemřela vyčerpáním v pustině někde poblíž Tretogoru v Redanii. Předtím ale proklela královnu Cerro, která její smrt zapříčinila, a přinutila ji (touto kletbou), aby se postarala o její jedinou dceru. Cerro pojmenovala tuto půlelfí dívku Riannon. Lařin gen tedy nevymizel a za dohledu čarodějů se objevovali další nositelé této Starší krve. Posledním potomkem Lary Dorren byla Cirilla z Cintry. Lařino tělo bylo posmrtně elfy přeneseno na skryté místo ve skalách, kde bylo pohřbeno.

Lara byla údajně nejkrásnější ženou své doby. Byla čistokrevnou elfkou, měla světlé blond vlasy, zelené oči a byla vysoká 5,7 stopy.

V síti Wikia

Náhodná Wiki