FANDOM


Švec z města Holopole, který málem dokázal s pomocí chrabrých přátel zabít dva draky. Bohužel je autorem knih A. Sapkowským vylíčen veskrze negativně, ačkoli se snaží pouze bránit pokoj a mír ve svém městě.
Nejprve vymyslí důmyslnou lest jak draka zahubit - otrávit, drak ovšem přežije. Když se jej vydá jako doprovod krále Nedamira dobít, málem se mu se skupinou vesničanů podaří přemoci i legendárního zlatého draka, ten však nakonec zásluhou vědmy Yennefer a dvou zerrikánských bojovnic přežije a hrdinného obuvníka nelidským způsobem sprovodí ze světa.

Celý příběh (Sapkowského povídka Hranice možností) je možné vyslechnout v trochu odlišné verzi při návštěvě turistického centra polského města Krakow (pouze švec je nahrazen polským králem a otrávený drak utone v řece Wisle).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki