Fandom

Zaklínač Wiki

Kostějovci

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kostějovci byli, jak už sám název napovídá, skupina lupičů a lapků, kteří se shromáždili kolem černokněžníka Fregenala a jeho kostěje v průsmyku Klamat. Přepadávali kupecké karavany na cestě do Amellu a okrádali rolníky z osad Klíč, Porog a Kačan.

Mezi kostějovci bylo možné najít mnoho zástupců různých ras - lidi, vrany, elfy i bobolaky. S několika vrany změřili své síly čarodějka Visenna a válečník Korin, když je Fregenal vyslal zabít kováře Mikulu. Ke skupině patřil také bobolak Kehl, který byl ovšem černokněžníkovým oponentem.

Kostějovci se rozešli, když se proti nim zformovali rolníci z blízkých osad. Většina lapků, včetně Kehla, chtěla opustit průsmyk bez boje, takže Fregenala zradili a bez vytáček ho vesničanům vydali. Na oplátku mohli všichni v klidu odejít.

Pouze Kehl se později do průsmyku vrátil, aby pomohl Visenně a Korinovi zničit černokněžníkova kostěje. Zemřel na následky zranění, které v boji utrpěl.

Všechny tyto události jsou detailně popsány v povídce "Cesta, z níž není návratu". 

V síti Wikia

Náhodná Wiki