FANDOM


Kehl byl bobolak a jeden z tlupy banditů známých jako "kostějovci". Jak už sám název napovídá, tito vyvrhelové se dali dohromady kolem černokněžníka Fregenala a jeho kostěje, který se usadil v průsmyku Klamat.

Dlouhou dobu terorizovali široké okolí, ale zalekli se, když se proti nim rozhodli zakročit rolníci z osad Klíč, Porog a Kačan. Kehl si stejně jako většina lapků chtěl zachránit život. Fregenala proto zradili a vydali ho do rukou vesničanů v čele s čarodějkou Visennou, válečníkem Korinem a kovářem Mikulou pod podmínkou, že budou moct v klidu odejít.

I když mu Visenna prorokovala, že zahyne, jestli se do průsmyku vrátí, Kehl se rozhodl čarodějce pomoci zničit Fregenalova kostěje. V boji utrpěl zranění, na jehož následky skutečně zemřel.

Všechny tyto události jsou detailně popsány v povídce "Cesta, z níž není návratu"

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki