Fandom

Zaklínač Wiki

Kehl

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kehl byl bobolak a jeden z tlupy banditů známých jako "kostějovci". Jak už sám název napovídá, tito vyvrhelové se dali dohromady kolem černokněžníka Fregenala a jeho kostěje, který se usadil v průsmyku Klamat.

Dlouhou dobu terorizovali široké okolí, ale zalekli se, když se proti nim rozhodli zakročit rolníci z osad Klíč, Porog a Kačan. Kehl si stejně jako většina lapků chtěl zachránit život. Fregenala proto zradili a vydali ho do rukou vesničanů v čele s čarodějkou Visennou, válečníkem Korinem a kovářem Mikulou pod podmínkou, že budou moct v klidu odejít.

I když mu Visenna prorokovala, že zahyne, jestli se do průsmyku vrátí, Kehl se rozhodl čarodějce pomoci zničit Fregenalova kostěje. V boji utrpěl zranění, na jehož následky skutečně zemřel.

Všechny tyto události jsou detailně popsány v povídce "Cesta, z níž není návratu"

V síti Wikia

Náhodná Wiki