FANDOM


COA Kaedwen.png

Znak Kaedwenu

Places Kaedwen.png

Největší ze Severních království s hlavním městem v Ard Carraigh. Kaedwen má chladné a nemilosrdné klima.

Jeho vládce, Henselt, se často potýká s monarchou sousedního Aedirnu.

Kaedwen sdílí hranice s královstvími Redanie, Caingorn a také s vévodstvím Creyden. Část Ohnivých hor, Poštolčích hor a Modrých hor prochází královstvím.

Zaklínačská pevnost Kaer Morhen se nachází mezi vrcholky Modrých hor. Dále na jih leží země Svobodných elfů Dol Blathanna, enkláva založená elfy, hledajícími útočistě po staletích soupeření s lidmi. Důležité je též město Ban Ard, slavné pro hlavně díky své škole magie pro adepty mužského pohlaví.

Města a pevnosti Editovat

Panovníci Editovat

Ve hře Zaklínač Editovat

Zápisy do Deníku Editovat

Kaedwen je nejvetší ze severních království. Jeho hlavním mestem je Ard Carraigh a v celé zemi panuje velmi nevlídné podnebí. Krome Aedirnu, se kterým král Henselt vede neustálé putky, tato zeme sousedí i s Redanií, Caingornem a vévodstvími Yspaden a Creyden. Zemí prochází cást Ohnivých hor, pohorí Kestrel a Modré hory. Na vrcholcích posledne zmíneného pohorí leží zaklínacská tvrz Kaer Morhen. Dále na jihu se nachází zeme svobodných elfu. Zde se usadili elfové, kterí už meli dost neustálého pronásledování ze strany lidí. Nejduležitejším kaedwenským strediskem je krom hlavního mesta i Ban Ard, kde se nachází slavná carodejnická škola.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki