Fandom

Zaklínač Wiki

Ithlinino proroctví

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ithlinino proroctví nebo též Aen Ithlinnespeath - slavná předpověď elfské věštkyně Ithlinny. Je často zmiňováno v Sáze o Zaklínači i ve hře Zaklínač.

Ve hře Zaklínač Editovat

Zápisy do Rejstříku Editovat

Rejstřík Ithlinino proroctví

Ithlinino proroctví je stará elfí věštba, předpovídající konec světa. Zní takto: "Vskutku, pravím vám, nyní nadchází věk meče a sekyry, věk vlčí. Nadchází čas Bílé zimy a Bílého světla, čas šílenství a nenávisti, Tedd Deireádh – Čas konce. Svět zahyne v mrazu a neobrodí se, než východem nového slunce. Znovuzrodí se ze Starší krve – Hen Ichaer, ze zasetého zrna. Ze zrna, které nevzejde, nýbrž vyšlehne plamenem. Ess’tuath esse! Tak se staniž! Očekávajtež znamení! Jaká znamení to budou, ohlašuji vám: ponejprv zrudne země krví Aen Seidle, krví elfů…"

Elfí věštkyně Ithlinne se proslavila předpovědí zvěstující zkázu světa. Podle ní svět pokryje led a všichni lidé vyhynou. Přežijí jedině elfové, které zachrání Starší krev - Vlaštovka. Zkázu světa budou předcházet různá znamení a kataklyzma začne, až bude země zkropena krví elfů. Pak nadejde „věk nenávisti, meče a sekery, věk vlčí”, což lze chápat jako dlouhotrvající válku nebo návrat k barbarství.

Zdroje Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki