Fandom

Zaklínač Wiki

Goidemar

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Goidemar byl králem Temerie a manžel Riannon. Jeho otec byl Gardic a jeho matka Vulpia z Brugge.

Tři roky po jejich svatbě se r. 1166 strhlo Falčino povstání, během kterého byla Goidemarova žena uvězněna. Když bylo povstání potlačeno, Goidemar získal Riannon zpět - avšak se třemi dětmi (viz stránka Riannon).

Goidemar najal čaroděje, aby zjistili, které děti jsou jeho a které dítě je Falčino; mágové mu však tvrdili, že v tomto pátrání neuspěli.

Adela zahynula během morové rány, Amavet zemřel ve svých 18 letech, krátce po něm zesnula i Riannon, přežila jen Fiona, proto si musel Goidemar hledat novou manželku, která by mu dala dědice.

Giodemar se tedy pak oženil s Addou z Cidaris a králem Temerie se po něm stal jejich syn Cedric.

Goidemar byl prvním temerským králem, který začal používat nový erb: tři bílé lilie na černém poli.

Král Goidemar zemřel v Mariboru ve věku sedmdesáti osmi let a pochován byl v Temerské královské kryptě ve Wyzimě - ve stejné kryptě, ve které zaklínač Geralt z Rivie odčaroval Foltestovu dceru zakletou ve strigu.

V síti Wikia

Náhodná Wiki