FANDOM


Gardic byl 3. králem Temerie. Byl synem Geddesa, druhého temerského krále, a jeho záhadné ženy Vinifridy (údajně čistokrevné elfky jménem Gwenfrwei). Měl sestru Marii Pulcherii (ta se provdala za Dambora řečeného Černý a stala se tak první doloženou královnou Redanie). Tj. Gardic i Maria byli půlelfové.

Již zamlada Gardic oženil s Vulpií, princeznou z Brugge, jednalo se ale o typické dohodnuté manželství, které uzavřeli rodiče mladého páru i přes nevoli svých potomků. Gardic Vulpii nikdy nepřijal jako svou choť. Přestože se k ní choval slušně a zdvořile a splnil svou manželskou povinnost tak, aby spolu počali prvorozeného syna: Goidemara. Nebylo však velkým tajemstvím, že Gardic vyhledával lásku mimo manželské lože. Měl mnohé aférky, které ale nikdy nenechal křížit se s jeho vladařením a se záležitostmi království.

Gardicovou oblíbenkyní a jeho největší láskou byla překrásná markýza Carezza Charbonneau. Carezza byla vdaná za markýze Charbonneau, ten však od jejího chování taktně odvracel zrak a mlčky jej toleroval, dokud mohl. Potíže nastaly, když začalo být jasné, že Carezza s králem otěhotněla. Její manžel nestrpěl třeba jen pomyšlení na takovou potupu, jakou by bylo narození bastarda, a proto Carezzu vyhnal. Ta porodila v exilu dcerku Leticii, kterou ve velmi brzkém věku dala na učení do Arethusy.

Gardic začal být ve stáří senilní, proto po něm vládu postupně převzal jeho jediný syn Goidemar. Zemřel někdy ke konci Falčina povstání (cca kolem r. 1166) a byl posledním králem Temerie, který používal původní starý erb. 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki