Fandom

Zaklínač Wiki

Foltest

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Král Temerie, sídlí v hlavním městě Wyzimě. Objevuje se již v první Sapkovského povídce Zaklínač, kde dává Geraltovi za úkol zlomit kletbu, která postihla jeho dceru. Je jednou z nejdůležitějších postav PC hry Zaklínač, kde se stejně jako v knize projevuje jako moudrý, odvážný, klidný a zodpovědný vladař.

Má ovšem co napravovat: v mládí zplodil v incestním vztahu se svou sestrou dceru Addu, která se v důsledku kletby proměnila ve strigu, která terorizovala celou Wyzimu. A mimochodem, je to také výborný hráč kostek.

Král Foltest zemře na hradě La Valette, kde ho zabije královrah Letho.

Ve hře Zaklínač Editovat

Úkoly Editovat

Král Foltest v závěrečné filmové sekvenci ve hře Zaklínač.

Zápisy do Deníku Editovat

Na trůně Temerie sedí král Foltest. Lidé ho respektují a bojí se ho. Foltest vládne ocelovou pěstí, je rozhodný a horkokrevný. Díky jeho vládě je Temerie nejmocnějším královstvím Severu.

Král odjel z města. Teoreticky vládne jeho jménem místodržící Velerad. Prakticky rozhoduje někdo úplně jiný, což ve městě způsobuje chaos.

Foltest se vrátil do Wyzimy a okamžitě začal dělat pořádek. Rozhodl se ukončit chaos a potrestat viníky. Ukázalo se, že do svých plánů zahrnul král i mě a mé činy ovlivnily královské plány.

Mluvil jsem s Foltestem o smrti jeho dcery. Byla to těžká rozmluva, protože pokud měl ten tvrdý muž nějaké slabé místo, byla to rozhodně jeho Adda.

Mluvil jsem s Foltestem o sejmutí kletby z jeho dcery Addy. Foltest Addu miluje jako nic na světě, takže jsem krále zřejmě potěšil, i když to na sobě nedal znát.

Zápisy do Deníku (Zaklínač 2) Editovat

Při zpětném pohledu je jisté, že jeho Výsost Foltest byl v porovnání s ostatními korunovanými hlavami výjimečnou osobností. Král Temerie, princ Soddenu, vládce Pontaru a Mahakamu a protektor Brugge, Angremu, Riverdellu a Ellanderu byl vládce rozhodný a pevný. Byl to typ člověka, který po úderu vydává zvuk jenž dosvědčuje, že byl vykut z oceli, nikoliv slepen ze psího lejna. Jelikož byl svobodný, vedl dosti nezávazný osobní život. Už jako princ dal jasné najevo, co všechno dokáže, a že toho bylo hodně. Nejprve si začal milostný románek s vlastní sestrou, se kterou dokonce zplodil dceru Addu, poté začal projevovat vřelou náklonnost baronese Marii Luise La Valette. Oba vztahy měly vážné následky a v obou případech se do potíží, které nutně následovali, nějakým způsobem zapletl i Geralt.

Foltest na svou někdejší milenku nikdy zcela nezanevřel, tak není divu, že chtěl ochránit děti, které z jejich neposvěceného spojení vzešly. Měl k tomu i jiné citové důvody-král dobře věděl, že by se jeho nemanželští potomci mohli stát špinavých politických machinací. Foltest se rozhodl, a jakmile se tento tvrdohlaví král jednou rozhodl, nebylo síly jenž by ho dokázala zastavit.

Smrt velkých a mocných tohoto světa ne vždy odpovídá tomu, jaký byl jejich život. Útok byl tak náhlý a neočekávaný, že ani zaklínač nestačil zareagovat včas. Čepel dýky prořízla Foltestovo hrdlo a královská krev poskvrnila podlahu hradní bašty. A tak zemřel jeden z nejmocnějších králů severu, rukou vraha oděného v mnišský šat.

V síti Wikia

Náhodná Wiki