Fandom

Zaklínač Wiki

Flourens Delannoy

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Flourens Delannoy byl lingvista a historik z Vicovaro, který žil přibližně dvě stě let po událostech popsaných v Sáze o Zaklínači.

Je autorem knihy Bajky a pohádky, kterážto kniha obsahuje množství příběhů z doby, v níž žil Geralt a jeho současníci.

Encyclopaedia Maxima Mundi Editovat

Delannoy, Flourens (1432–1510) – Jazykovědec a historik. Narodil se ve Vicovaro. Sloužil jako archivář a knihovník u Císařského dvora od roku 1460 do roku 1475. Zapálený do zkoumání legend a folklóru; kolem nichž se točí valná většina jeho pojednání, která jsou považována za klíčová díla jazykovědy a literatury. K jeho nejvýznamnějším pracem by bylo lze započítat: Mýty a legendy Nordlingů, Bajky a pohádky, Překvapení aneb Dítě Starší Krve, Sága o Zaklínači, či také Zaklínači a Zaklínačky. Počínaje rokem 1476 se stává profesorem na Císařské Akademii v Castel Graupianu, kde přednáší až do své smrti v roce 1510.

Effenberg a Talbot

Encyclopaedia Maxima Mundi, svazek IV.

V síti Wikia

Náhodná Wiki