FANDOM


Spanilá panna Essi Daven, těž zvaná Očko, je půvabná trubadúra s krásnýma, velkýma a modře zářícíma očima, z nichž jedno neustále skrýva pod loknou svých zlatavých vlasů. Essi je věrná přítelkyně a rivalka slavného barda Marigolda, který ji bere jako svou mladší sestru, jelikož se znají už od útlého dětství.

Vystupuje pouze v povídce Trošku se obětovat, kde se za křiku racků a šplouchání vln zamiluje do Geralta z Rivie, jenž není schopen trochu se obětovat a opětovat její silnou lásku k němu.

Od Geralta dostáva v den jejích narozenin světle modrou perlu, kterou nechá zručným kovářem zasadit do stříbrného kvítku s mistrně tepanými plátky. Dostává ji se slovy, že jí přinese štěstí. Bohužel se tak nestane a krásnooká básnířka za čtyři roky po jejich rozloučení umírá na neštovice při epidemii ve Wyzimě, poblíž které je následně pohřbena Marigoldem společně se svou loutnou i perlou.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki