Fandom

Zaklínač Wiki

Essi Daven

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Spanilá panna Essi Daven, těž zvaná Očko, je půvabná trubadúra s krásnýma, velkýma a modře zářícíma očima, z nichž jedno neustále skrýva pod loknou svých zlatavých vlasů. Essi je věrná přítelkyně a rivalka slavného barda Marigolda, který ji bere jako svou mladší sestru, jelikož se znají už od útlého dětství.

Vystupuje pouze v povídce Trošku se obětovat, kde se za křiku racků a šplouchání vln zamiluje do Geralta z Rivie, jenž není schopen trochu se obětovat a opětovat její silnou lásku k němu.

Od Geralta dostáva v den jejích narozenin světle modrou perlu, kterou nechá zručným kovářem zasadit do stříbrného kvítku s mistrně tepanými plátky. Dostává ji se slovy, že jí přinese štěstí. Bohužel se tak nestane a krásnooká básnířka za čtyři roky po jejich rozloučení umírá na neštovice při epidemii ve Wyzimě, poblíž které je následně pohřbena Marigoldem společně se svou loutnou i perlou.

V síti Wikia

Náhodná Wiki