Fandom

Zaklínač Wiki

Emiel Regis

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Emiel Regis

Celým jménem Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy. Pravděpodobně nejcharismatičtější postava Ságy o Zaklínači, vedle Marigolda Geraltův nejlepší přítel a jediná bytost, jejímž názorům Geralt opravdu pozorně naslouchá. Vybaven nadpřirozenými schopnostmi a staletou moudrostí, skvělými komunikačními dovednostmi a obrovským smyslem pro inteligentní humor, Regis je opravdu tím nejlepším společníkem do nepohody.

Emiel Regis je vyšší upír, který se ale po problémech s lidmi (v opilosti ho málem utloukli k smrti) rozhodl být abstinent (vampýři pijí krev podobně jako lidé alkohol, má na ně i podobné účinky). Když Geralta potkává, živí se jako bylinkář a lékárník a nedlouho po jejich setkání zachrání Zaklínači život. Od té doby se stanou nerozlučnými přáteli a Regisův výborný smysl pro humor je pak často zdrojem skvělé zábavy.
Při boji na hradě Stygga zachrání Regis život čarodějce Yennefer, když napadne arcimága Vilgefortze. Boj je nerovný a Vilgefortz nešťastného Regise utopí v proudu lávy. V následujícím boji pak díky neuvěřitelnému štěstí Geralt mága zabije, ale pro Regise je už pozdě - Yennefer ale díky jeho marnému boji přežije.

Konec spoileru.

V síti Wikia

Náhodná Wiki