Fandom

Zaklínač Wiki

Dunny z Maechtu

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ježek.jpg

Ježek

Neboli Ježek z Erlenwaldu, nápadník a později manžel Pavetty z Cintry, otec Cirilly z Cintry. Původně se myslelo, že zahynul spolu s Pavettou při výletu na lodi za velmi záhadných okolností.

Později vyšlo najevo,že se ve skutečnosti jedná o císaře Nilfgaardu Emhyra. Císař chtěl mít následníka trůnu, pocházejícího ze Starší krve, proto se seznámil a oženil s Pavettou, s níž počal dceru Ciri. Pak zinscenoval svou smrt na palubě lodi a chtěl tehdy unést i svou dceru, ta ale nakonec na palubu lodi nenastoupila, a tato část plánu mu tedy nevyšla.


==
Následuje SPOILER - nedoporučuji za žádnou cenu číst dříve než po přečtení Paní jezera.

==

==
==

Dunny ve skutečnosti tento incident přežil, ba co víc - byl jeho iniciátorem. Společně s Vilgefortzem se mu podařilo následně znovu získat moc v Nilfgaardu a obhájit svůj nárok na císařský trůn. Posléze začal panovat pod svý pravým jménem - Emhyr var Emreis.

Konec spoileru.

V síti Wikia

Náhodná Wiki