FANDOM


Ježek.jpg

Ježek

Neboli Ježek z Erlenwaldu, nápadník a později manžel Pavetty z Cintry, otec Cirilly z Cintry. Původně se myslelo, že zahynul spolu s Pavettou při výletu na lodi za velmi záhadných okolností.

Později vyšlo najevo,že se ve skutečnosti jedná o císaře Nilfgaardu Emhyra. Císař chtěl mít následníka trůnu, pocházejícího ze Starší krve, proto se seznámil a oženil s Pavettou, s níž počal dceru Ciri. Pak zinscenoval svou smrt na palubě lodi a chtěl tehdy unést i svou dceru, ta ale nakonec na palubu lodi nenastoupila, a tato část plánu mu tedy nevyšla.


==
Následuje SPOILER - nedoporučuji za žádnou cenu číst dříve než po přečtení Paní jezera.

==

==
==

Dunny ve skutečnosti tento incident přežil, ba co víc - byl jeho iniciátorem. Společně s Vilgefortzem se mu podařilo následně znovu získat moc v Nilfgaardu a obhájit svůj nárok na císařský trůn. Posléze začal panovat pod svý pravým jménem - Emhyr var Emreis.

Konec spoileru.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki