Fandom

Zaklínač Wiki

Dějiny světa

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dějiny světa

Název Dějiny světa nese obsáhlá kniha Rodericka de Novembre. Sapkowski ji v povídce Hlas rozumu charakterizuje jako monumentální, i když mnohdy málo objektivní a poněkud kontroverzní dílo, popisující historii celého známého Světa. Objevila se jako předmět v PC hřeZaklínač.

V počítačové hře ZaklínačEditovat

Dějiny světa Dějiny světa, svazek II
Roderick de Novembre

"Když byl pod její hranicí vznícen oheň a zachvátily ji plameny, počala ta zlořečená žena lát na náměstí shromážděným rytířům, baronům, čarodějům i městským radním slovy tak strašlivými, že všechny ovládlo zděšení. Třebaže předtím byla hranice pouze čerstvými poleny obložena, aby ta lítice předčasne ducha nevypustila a mukám ohně neunikla, nyní bylo ve chvatu poručeno suché palivo přiložit a popravu jak možná nejrychleji zakončit.

Leč v ženštine té vězel nepochybně démon, neboť se již škvařila, než sebemenšího nářku nevydala, toliko ještě příšernější kletby na jejich hlavy sesílala. "Zrodí se mstitel z mé krve!" zvolala hlasem velikým. "Povstane ze zhanobené Starší krve ničitel zemí a národů! On pomstí má muka! Smrt, záhubu a pomstu vám všem a pokolením vašim!"

To stačila vykřičet, nežli ji oheň pohltil. Tak zhynula Falka; takový trest podstoupila za všechnu prolitou krev."

Zápisy do deníkuEditovat

Rejstřík: Temerské dějiny


CenaEditovat

 Nákup Prodej
40 orény  8 orény 


Výskyt Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki