FANDOM


Zaklínač původem ze severu, z Povissu. Původně byl z jiné zaklínačské školy, možná ze Školy kočky. Jeho škola zanikla, tak se na zimu uchýlil na Kaer Morhen. Na rozdíl od jiných zaklínačů ze Školy kočky, neměl na svědomí žádný zlý skutek, tak zde byl Vesemirem přivítán. Zimu zde trávil v době, kdy na Kaer Morhen přijela i Ciri. O těžkém průběhu mutací svědčili jeho oči a také bylo zvláštní, že měl obličej poznamenán neštovicemi, přestože by vůči nim měli být zaklínači imunní. Ve válce Severu proti Nilfgaardu se na rozdíl od jiných zaklínačů zapojil do válečného dění a v bitvě u Brenny zahynul. Ošetřovala jej známá léčitelka Shani, která se velmi divila, že s tak těžkými zraněními odolával smrti tak dlouho. Jeho stříbrný zaklínačský meč pak různě měnil majitele, až se nakonec dostal do rukou Geralta z Rivie. 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki