Fandom

Zaklínač Wiki

Ciri

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Celým jménem Cirilla Fiona Elen Riannon známá také jako Cirilla z Cintry', zkráceně pak Ciri. ,narozena 1251 (21 let v Zaklínači 3)

Je posledním potomkem z rodu vladařů království Cintry; země ležící na hranicích Severních království a Nilfgaardského Císařství.

Je dcerou Pavetty z Cintry a Dunnyho z Maechtu, vnučka slavné Lvice z Cintry Calanthé, dítě Starší krve – krve elfů - zděděné z matčiny strany po slavné elfské věštkyni Laře Dorren.

S jejími rodiči se setkáváme v Otázce ceny, je spojena se zaklínačem Geraltem prostřednictvím Osudu (je Dítětem překvapení).

Geralt je pro ni otcovskou figurou a zasvětí ji do tajů zaklínačských bojových umění, Geraltova přítelkyně Yennefer ji naučí základy magie, pro kterou má Ciri ohromné předpoklady (je velmi silným zřídlem, podobně jako Alvin v PC hře Zaklínač).

Ciri vypadá na první pohled jako obyčejná dívka, od ostatních ji odlišují pouze šedivé vlasy a nepěkná jizva na tváři.

Během Ságy o Zaklínači Ciri prochází proměnou z malého děvčete v dospívající dívku, mezi její základní povahové rysy zde patří domýšlivost, vytrvalost a odvaha.

Její důležitost pro děj ságy postupně roste a časem se mluví spíše o Sáze o Zaklínači a Ciri.

==
Etymologie == Jméno Ciri je odvozeno ze slova Zireael, pocházejícího ze Starší Mluvy a znamenajícího "Vlaštovka".

V síti Wikia

Náhodná Wiki