Fandom

Zaklínač Wiki

Chiméra

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Chiméra

Magický tvor, kterého může vytvořít jen schopný čaroděj, který zná umění mutace. Je velmi nebezpečná. Zranitelná ocelí, stříbrem a citlivá na hlasité zvuky. Když první čaroděj, který stvořel Chiméru uviděl výsledek svého konání tak stvůru zničil, bohužel jeho zápisky zničeny nebyly.[1]

Zápisy do Deníku Editovat

Prvním čarodějem, který chiméru stvořil, byl nechvalně proslulý renegát Dagobert Sulla, pilný student zerrikánských mistrů alchymie a dozorce nad zkouškami trav prováděnými v Kaer Morhen. Když spatřil, jak hrozivou stvůru vytvořil, vykřikl: „Co jsem to jen udělal”, načež příšeru zničil. Žel, jeho zápisky zničeny nebyly.
  • Výskyt: Chiméry jsou velmi vzácné, vznikají jako výsledek magických experimentů, k jejich tvorbě musí mág disponovat základními znalostmi o mutacích a velkou mocí.
  • Odolnosti: Chiméry jsou odolné vůči většině útoků.
  • Zranitelnost: Zranitelné ocelí i stříbrem, velmi zranitelné hlasitými zvuky o vysoké frekvenci.
  • Taktika: V boji se chiméra spoléhá na své rozměry a sílu, snaží se protivníka srazit k zemi a zasadit mu smrtící ránu.
  • Alchymie: Pařát a oko chiméry.

Zdroje Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki