FANDOM


Bestiary Frightener full

Magický tvor, kterého může vytvořít jen schopný čaroděj, který zná umění mutace. Je velmi nebezpečná. Zranitelná ocelí, stříbrem a citlivá na hlasité zvuky. Když první čaroděj, který stvořel Chiméru uviděl výsledek svého konání tak stvůru zničil, bohužel jeho zápisky zničeny nebyly.[1]

Zápisy do Deníku Editovat

Prvním čarodějem, který chiméru stvořil, byl nechvalně proslulý renegát Dagobert Sulla, pilný student zerrikánských mistrů alchymie a dozorce nad zkouškami trav prováděnými v Kaer Morhen. Když spatřil, jak hrozivou stvůru vytvořil, vykřikl: „Co jsem to jen udělal”, načež příšeru zničil. Žel, jeho zápisky zničeny nebyly.
  • Výskyt: Chiméry jsou velmi vzácné, vznikají jako výsledek magických experimentů, k jejich tvorbě musí mág disponovat základními znalostmi o mutacích a velkou mocí.
  • Odolnosti: Chiméry jsou odolné vůči většině útoků.
  • Zranitelnost: Zranitelné ocelí i stříbrem, velmi zranitelné hlasitými zvuky o vysoké frekvenci.
  • Taktika: V boji se chiméra spoléhá na své rozměry a sílu, snaží se protivníka srazit k zemi a zasadit mu smrtící ránu.
  • Alchymie: Pařát a oko chiméry.

Zdroje Editovat

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki