FANDOM


Brehen-foto
 

Nazývaný též „Kocour z Illea“. Právě v Illeu vykonal nějaký zlý skutek, který se neslučoval s kodexem zaklínačů. Když byla Škola kočky zavřena ( v době před knižní sérií ), trpěl nouzí a neměl kde strávit zimu. Na rozdíl od podobně postiženého Coena, ale nebyl Vesemirem přijat na Kaer Morhen, právě pro zlé skutky v Illeu. Aby zažehnal nouzi, chtěl se ve Wyzimě ucházet o zakázku krále Foltesta, která spočívala v zažehnání prokletí královy dcery Addy ve Strigu. Před přijetím zakázky se setkal s Geraltem a po vzájemném konfliktu v hostinci odešel neznámo kam. Možná že právě on byl tím zaklínačem, o kterém  vyprávěl  Geraltovi   Wyzimský purkrabí  Velerad. Ten, který odešel ještě před splněním úkolu, když se dozvěděl o podmínce krále Foltesta, že  Striga nesmí být zabita, ale má být odčarována.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki