Fandom

Zaklínač Wiki

Bestie

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Pekelný pes

Velký ohnivý pes z Podsvětí, nejsilnější nestvůra v Kapitole I a jeden z nejtěžších oponentů ve hře.
Tvrdí se, že na tento svět přichází kvůli hříchům lidí, kterým se mstí namísto jejich obětí. Lze ale jen s obtížemi určit, kdo konkrétně si opravdu "zasloužil" jeho přítomnost.

Strategie na její zdolání jsou předmětem diskuze na mnoha hráčských fórech, nejčastější tipy jsou: omráčit jej max. vylepšeným Aard a dorazit jedním úderem; použití oleje proti přeludům a silného stylu kombinovaného se skupinovým; snažit se udržet naživu Abigail, která vás léčí / vesničany, kteří "rozptylují" barghesty; před bojem vypít vlaštovku a puštíka a útočit na bestii pouze s plným zdravím a jinak utíkat a vyhýbat se konfrontaci (použítí úhybu = 2x stisknutí šipky vpřed), podpalovaní barghestů pomocí Igni, opití se před bojem a využití schopnosti Rauš (imunita na bolest), aj.

NOVÝ OSVĚDČENÝ TIP - ZDOLAL BESTII ZA NĚKOLIK MINUT: používat rychlý styl, uhýbat útokům běháním dokolečka či tam a zpět - mate ji to. Používat pouze znamení Aard, vůči jiným je imunní. Olej proti přeludům, vlaštovka a puštík výhodou. Samozřejmě je nutné používat stříbrný meč a odrážet barghesty, pokud se příliš přiblíží. 

Funguje také kombinace Igni (proti Barghestům), Aardu, rychlého stylu a Blizzardu (lepší využití úhybů).

Bestie nezapře hned dva vlivy - prvním je román Pes Barkervillský od A. C. Doyla, druhým starořecká mytologie - pes Kerberos hlídající Podsvětí.
Mimochodem, není to jediná reference na řecké báje v Kapitole I. - další je klasická hádanka, kterou položí Abigail Geraltovi (původně to byla Sfinx a Oidipus).

Zápisy do Deníku Editovat

Pekelný pes zvaný bestie je bytostí ze záhrobí, přeludem, jenž přijal formu pekelného ohaře a který když jednou najde stopu oběti, nikdy z ní nesejde. Vesničané věří, že pekelný pes je vtělenou mstou bohů, kteří bestii posílají na zem jako trest za spáchané hříchy..
  • Výskyt: Může se objevit kdekoli, kde žijí nedobří lidé.
  • Odolnosti: Odolný vůči většině efektů; je to tělesná bytost, takže je možné ho srazit k zemi nebo omráčit, byť s obtížemi.
  • Zranitelnost: Lze ho zranit ocelovým mečem; proti pekelnému psu je nejefektivnější rychlý styl.
  • Taktika: Dokáže přivolávat barghesty; snaží se uvěznit protivníka v ohnivém kruhu a pak ho rozsápat.
  • Alchymie: Stopa podsvětí.

V síti Wikia

Náhodná Wiki