Fandom

Zaklínač Wiki

Berengar

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Berengar


 Jeden z mála zaklínačů ze Školy vlka, který přežil útok lůzy na Kaer Morhen. Tak jako několik dalších zaklínačů měl pochybnosti o správnosti zaklínačského povolání a raději odešel z hradu. V okolí Wyzimy byl zajat zločineckou organizací Salamandra a pod jejím nátlakem zradil své druhy. Prozradil kde leží Kaer Morhen a tím umožnil útok Salamandry na hrad. Salamandra zde ukradla zaklínačské elixíry a zneužila je pro konání pokusů se zvířaty a lidmi. Po jeho stopách se vydal Geralt. Jeho přičiněním se Berengar od Salamandry odvrátil a přestal pro ní pracovat. Když ho Geralt za jeho zradu nepotrestal, pomohl pak Geraltovi v boji s jedním z vůdců Salamandry Azaru Javedovi. V těžkém boji pomohl Geraltovi zvítězit, ale sám při tom zahynul.


Úkoly Editovat

Zápisy do Deníku Editovat

Vesemir se zmínil o zaklínači, který opustil Kaer Morhen ještě před mým příjezdem. Ten zaklínač se jmenuje Berengar.

Berengar se objevil v podhradí ještě před mým příjezdem. Přijal od obyvatel smlouvu na zabití Bestie, a pak zmizel. Že by ztratil odvahu?

Dozvěděl jsem se, že Berengar měl nějaké kšefty se Salamandrou. Nevím, či s nimi spolupracoval, nebo byl jejich nepřítelem.

Berengar mě znovu o krok předběhl. Byl ve Wyzimě, kde si ho najal alchymista Kalkstein. Tak jako mě.

Zaklínač Berengar zahynul.

Zprávy o Berengarově smrti byly přehnané. Zaklínač spolupracuje se Salamandrou a na rozkaz Magistra se vydal hledat Alvina.

Ve vesnici Bahnice jsem se konečně setkal tváří v tvář s Berengarem. Projevil se jako nesympatický a zahořklý samotář. Berengar v sobě živí nenávist k ostatním zaklínačům, především ke mně.

Měl jsem vážnou rozpravu s Berengarem, během které jsem lépe poznal jeho osud a pochopil motivaci. Berengar vypadal rozrušeně a rozhodl se zmizet co nejdále od nebezpečí a problémů.

Tentokrát Berengar sledoval mě. Přidal se ke mně během boje s Azarem Javedem a zahynul, nicméně jeho oběť nepřišla na zmar.

Pokud Geralt zabije Berengar:
Po bouřlivé debatě mě Berengar vyzval k boji. Musel jsem ho zabít. Pokud Geralt šetří Berengar:
Berengar napsal dopis, ve kterém se přiznal ke zbabělosti, vynucené spolupráci se Salamandrou i ke zradě Kaer Morhen. Naše setkání na něj ale silně zapůsobilo, a proto vyrazil do Wyzimy, aby dopadl Azara Javeda v tajné laboratoři Salamandry.

Konec spoileru.

V síti Wikia

Náhodná Wiki