Fandom

Zaklínač Wiki

Barghest

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Barghest

Barghesti jsou spektrální ohaři, kteří jsou přivolání Bestií, která terorizuje periferii Vizimy. Nemají žadné slitování. Nelze je o otrávit a Barghesti jsou také velice nebojácní. Někteří lidé říkají, že jsou to zvědové Divokého Honu a někteří, že jsou ztělesněním boží odplaty. Barghesti se většinou objevují u Odova domu, na nábřeží nebo u kapliček věčného ohně. Někteří se objevují v místech, kde zemřeli psi (většinou vzteklí).

V severní Anglii je legenda o Barghestovi - obrovském psovi

Zápisy do Deníku Editovat

Barghesti jsou prý zjevení, která mají podobu přízračných psů a pronásledují živé. Podle některých podání jsou tyto stvůry zvědové Divokého honu. Jiné legendy tvrdí, že se přeludy objeví jako boží trest a představují vtělení pomsty. Všechna vyprávění se ale shodují na jednom - barghesti jsou vůči živým naprosto nemilosrdní.

  • Výskyt: Barghesti jsou přeludy, přicházející z podsvětí pouze tehdy, jsou-li povoláni.
  • Odolnosti: Jsou odolní vůči strachu a není možné je otrávit; při příchodu z podsvětí získávají těla, takže je možné je omráčit a vyvolat bolest, ačkoli jsou vůči tomu velmi odolní.
  • Zranitelnost: Jsou citliví na stříbro a snadno srazitelní k zemi, proti barghestům je nejefektivnější rychlý styl, nejzkušenější zaklínači při boji se skupinou barghestů používají styl skupinový.
  • Taktika: Snaží se protivníka obklíčit. Tam,kde je jeden barghest,jich většinou bývá více.
  • Alchymie: Zvířecí zuby, ektoplasma, prach smrti.

Zdroje Editovat

Poznámky Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki