Fandom

Zaklínač Wiki

Assire var Anahid

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Assire var Anahid je Nilfgaardská čarodějka pocházející z Vicovaro, druhá sestřenice Cahira aep Ceallach a rovněž jednou ze zakládajících členek Lóže čarodějek. Tato čarodějka rovněž vypomáhala císaři s vojenskými operacemi.

Informace pro Lóži zjišťovala za pomoci své informátorky Cantarelly, známé spíše jako Carthia van Canten, jenž byla milenkou Vattiera de Rideaux.

Zaklínač 2: Vrahové králů Editovat

Assire, Matsen, Velvyslanec.png

Assire var Anahid pod dozorem Renualda aep Matsena a Shilarda Fitz-Oesterlena ruší artefaktovou kompresi.

Assire na rozkaz Nilfgaardského velvyslance Shilarda Fitz-Oesterlena přicestuje za pomoci teleportu do Loc Muinne, kde se s velvyslancem setká uprostřed noci v Nifgaardském táboře. Je pověřena "osvobozením" Triss Ranuncul uvězněné v malé nefritové figurce, kterou velvyslanec získal od jednoho ze svých kurýrů.

Jakmile čarodějka seznámí Matsena a velvyslance s možnými riziky pustí se do zvrácení kouzla. Assiře se zlomení artefaktové komprese povede a Triss Rununcul zachrání. Než se však stihne vzpamatovat z úspěchu je zadržena Matsenem a po krátkém monologu Shilarda Fitz-Oesterlena zavražděna.

Assiřina vražda.png

Assira zavražděná rukou (dýkou) Shilarda Fitz-Oesterlena.

Assira svým zraněním ihned podlehne a její tělo je hozeno do vody, kousek od osvobozené Triss, které její vraždě nemohla nijak zabránit.Poznámky Editovat

  • Ve hře Zaklínač 2: Vrahové králů se nelze přímo setkat s touto čarodějkou. K dispozici je pouze videosekvence, která slouží jako úvod do třetí kapitoly, kterou spatříte pouze v případě, že jste zvolili Iorwethovu cestu příběhem.

V síti Wikia

Náhodná Wiki