FANDOM


Magická škola pro dívky, nachází se na ostrově Thaneddu nedaleko pobřeží. Byla založena v 9. století čarodějkou Klárou Larissou Winter. Studují zde dívky z předních severských rodů a školné zde není žádná levná záležitost. Přesto mohou na akademii studovat i nemajetné dívky, pokud u nich některá z čarodějek rozezná výjimečný talent a rozhodne se sponzorovat jejich školné. Díky Arethuse značně zbohatlo přilehlé město Gors Velen, kde si čarodějky opatřují vše potřebné. Adeptky nemají povoleno samy opouštět ostrov.

Studentky magie nastupují do akademií v různém věku; v brzkém věku či až později, když u nich je objeven magický talent. Od tohoto se pak také odvíjí délka studia.

Absolventky mají tři možnosti, co dělat poté, co dostudují. Zaprvé mohou zůstat na akademii jako asistentky některé mistryně preceptorky a vypomáhat jí. Zadruhé mohou nastoupit jako trvalé praktikantky u někoho z nezávislých mistrů či mistryň v jejich rezidenci. Zatřetí se mohou vydat „do světa“ jakožto tzv. dwimveandry. Dwimveandry cestují po světě, přijímají různé práce u mistrů na kratší dobu a získávají zkušenosti. 

Všechny tři z těchto cest vedou po několika letech vždy zpět do akademie, kde studentky magie podstoupí poslední závěrečnou zkoušku ve své specializaci, aby získaly oficiálně titul mistryně. 

Rektorkou Arethusy v době děje románů je Tissaia de Vries.

Významné osobnosti  Editovat

Absolventky  Editovat

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki