FANDOM


Alzur byl legendární mág neobyčejných schopností. Vyčaroval magického Vije, který zničil půlku města Maribor a další nestvůry, které zřejmě ukončily i Alzurův život a dodnes se potulují světem. Byl také autorem několika velmi mocných kouzel jako např. Alzurův blesk, (ve hře Zaklínač) Alzurův štít a Alzurův dvojitý kříž.

Říká se, že měl mocný hlas sladký jako med a bezchybnou dikci. Za zmínku stojí, že Fregenal nejspíše použil Alzurův dvojitý kříž, aby vytvořil Kostěje.

V Bouřkové sezóně se velmi starý a vlivný mág Ortolan zmiňuje, že Alzur a jeho učitel Cosimo Malaspina nejspíš vytvořili zaklínačské mutace. Nicméně Alzur vykonal pravděpodobně největší kus práce.

Zaklínač (PC) Editovat

Během své návštěvy podhradí Vizimy povypráví Geraltovi vědma Abigail příběh o tom, když se mág Alzur setkal s nestvůrou imunní vůči magii. Nestvůra se ho zeptala na otázku a správnou odpovědí jí Alzur porazil. Od té doby se nestvůře říká "Alzurův démon"

Berengarovy poznámky ohledně Bestie potvrzují, že Bestie sužující podhradí by mohl skutečně být Alzurův démon.

Napříč hrou se také Geralt setká s knihou Alzurův dvojitý kříž, což je editované a cenzurované vydání Alzurových zápisků, ve kterých se dozvídáme, jak stvořit Kostěje. 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki