FANDOM


Bestiary Alghoul full

Alghúl – Je to velice silný ghúl jehož hlad po lidském mase donutil k útokům na lidi. Pokud se mu povede protivníka srazit na zem, začne ho požírat zaživa. Je zranitelný stříbrem a olejem proti mrchožroutům. Běžný člověk by si mohl ghúla a alghúla lehce splést, ale zaklínač ví, že alghúl je mnohem silnější a nebezpečnější protivník.

Zápisy do Deníku Editovat

Jako alghúlové se označují ti z ghúlů, kteří požírají mršiny dlouhá léta, až je nakonec chuť na lidské maso dožene k útokům na živé a ke snaze požírat maso ještě teplé. Tato stvoření se vyskytují v kryptách a na bojištích po skončení bitvy, přičemž je často doprovázejí i obyčejní ghúlové. Prostí lidé mezi těmito mrchožrouty těžko uvidí nějaký rozdíl, zaklínači ale dobře vědí, že alghúl je mnohem agresivnější a nebezpečnější protivník..
  • Výskyt: Alghúlové se nejčastěji objevují ve starých nekropolích a kryptách.
  • Odolnosti: Jsou imunní vůči obvyklým jedům a nelze je snadno srazit k zemi.
  • Zranitelnost: Citlivost na stříbro; proti alghúlům je nejefektivnější silný styl, nejzkušenější zaklínači při boji se skupinou alghúlů používají styl skupinový.
  • Taktika: Snaží se oběť srazit k zemi a sežrat zaživa.
  • Alchymie: Mrtvolný jed, bílý ocet, alghúlí morek.

Zdroje Editovat

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki