Fandom

Zaklínač Wiki

Alghúl

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Alghúl

Alghúl – Je to velice silný ghúl jehož hlad po lidském mase donutil k útokům na lidi. Pokud se mu povede protivníka srazit na zem, začne ho požírat zaživa. Je zranitelný stříbrem a olejem proti mrchožroutům. Běžný člověk by si mohl ghúla a alghúla lehce splést, ale zaklínač ví, že alghúl je mnohem silnější a nebezpečnější protivník.

Zápisy do Deníku Editovat

Jako alghúlové se označují ti z ghúlů, kteří požírají mršiny dlouhá léta, až je nakonec chuť na lidské maso dožene k útokům na živé a ke snaze požírat maso ještě teplé. Tato stvoření se vyskytují v kryptách a na bojištích po skončení bitvy, přičemž je často doprovázejí i obyčejní ghúlové. Prostí lidé mezi těmito mrchožrouty těžko uvidí nějaký rozdíl, zaklínači ale dobře vědí, že alghúl je mnohem agresivnější a nebezpečnější protivník..
  • Výskyt: Alghúlové se nejčastěji objevují ve starých nekropolích a kryptách.
  • Odolnosti: Jsou imunní vůči obvyklým jedům a nelze je snadno srazit k zemi.
  • Zranitelnost: Citlivost na stříbro; proti alghúlům je nejefektivnější silný styl, nejzkušenější zaklínači při boji se skupinou alghúlů používají styl skupinový.
  • Taktika: Snaží se oběť srazit k zemi a sežrat zaživa.
  • Alchymie: Mrtvolný jed, bílý ocet, alghúlí morek.

Zdroje Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki