Fandom

Zaklínač Wiki

Aedd Gynvael

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Icon Elven city.png

Aedd Gynvael je město v Naroku, na řece Toině. Aedd Gynvael pochází ze starší mluvy a znamená Střípek ledu. Geralt zde zabil zeugla během jeho a Yennefeřiného pobytu v tomto městě.
V tomto městě se odehrává děj povídky "Střípek ledu".

Známí občané Editovat

Důležitá místa Editovat

Seriál a film Zaklínač Editovat

V Aedd Gynvaelu se odehrává pátá epizoda seriálu, "Okruch lodu", založená na výše zmíněném příběhu. Vyhoštěný zaklínač, Dermot Marranga, zde zbohatl a nejspíš se i usadil.

Po jeho smrti už Geralt město nikdy nenavštívil.

Ve hře Zaklínač Editovat

Ačkoli se město přímo ve hře nenachází, je na herní mapě nesprávně umístěno do Kaedwenu namísto Naroku.

Zajímavosti Editovat

  • Odehrává se zde část Střípku ledu .
  • V krátkém příběhu Střípek ledu Yennefer vypráví o elfském městě, jež dalo tomuto místu jméno. Mýtus pojednává o Sněhové královně, která projížděla zemí ve svých saních tažených bílými koňmi během sněhové bouře. Kolem ní vířily střípky ledu. Ti, jež střípky zasáhly, byli navždy odsouzeni k záhubě. Všechno na tomto světě se jim zdálo smutné, odporné a jednotvárné, až na bělost sněhu, mrazu a ledu. Opustili všechno, jen aby našli Sněhovou královnu, a bloudili zemí. A tak zemřeli na cestě za svým snem, protože jí nikdy nenašli.
  • Geralt jí vysvětlí, že Sněhová královna je ve skutečnosti obávaný "Divoký hon", který se prohání opuštěnými zeměmi a zotročuje jejich obyvatele. Také jí řekne, že dostal zakázku na to, aby zlomil prokletí a Divoký hon zničil, ale odmítl to z neznámých důvodů.

V síti Wikia

Náhodná Wiki