FANDOM


Icon Elven city

Aedd Gynvael je město v Naroku, na řece Toině. Aedd Gynvael pochází ze starší mluvy a znamená Střípek ledu. Geralt zde zabil zeugla během jeho a Yennefeřiného pobytu v tomto městě.
V tomto městě se odehrává děj povídky "Střípek ledu".

Známí občané Editovat

Důležitá místa Editovat

Seriál a film Zaklínač Editovat

V Aedd Gynvaelu se odehrává pátá epizoda seriálu, "Okruch lodu", založená na výše zmíněném příběhu. Vyhoštěný zaklínač, Dermot Marranga, zde zbohatl a nejspíš se i usadil.

Po jeho smrti už Geralt město nikdy nenavštívil.

Ve hře Zaklínač Editovat

Ačkoli se město přímo ve hře nenachází, je na herní mapě nesprávně umístěno do Kaedwenu namísto Naroku.

Zajímavosti Editovat

  • Odehrává se zde část Střípku ledu .
  • V krátkém příběhu Střípek ledu Yennefer vypráví o elfském městě, jež dalo tomuto místu jméno. Mýtus pojednává o Sněhové královně, která projížděla zemí ve svých saních tažených bílými koňmi během sněhové bouře. Kolem ní vířily střípky ledu. Ti, jež střípky zasáhly, byli navždy odsouzeni k záhubě. Všechno na tomto světě se jim zdálo smutné, odporné a jednotvárné, až na bělost sněhu, mrazu a ledu. Opustili všechno, jen aby našli Sněhovou královnu, a bloudili zemí. A tak zemřeli na cestě za svým snem, protože jí nikdy nenašli.
  • Geralt jí vysvětlí, že Sněhová královna je ve skutečnosti obávaný "Divoký hon", který se prohání opuštěnými zeměmi a zotročuje jejich obyvatele. Také jí řekne, že dostal zakázku na to, aby zlomil prokletí a Divoký hon zničil, ale odmítl to z neznámých důvodů.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki