Fandom

Zaklínač Wiki

Škola vlka

1 677stránek na
této wiki
Add New Page
Diskuse0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Wolf School medallion.png

Škola Vlka je zaklínačská škola sídlící na hradě Kaer Morhen, v horách v zemi Keadwen. Mezi její nejznámější členy náleží zaklínač Geralt z Rivie. Alespoň v omezené míře asi fungovala déle než ostatní Školy.

Hrad Kaer Morhen byl v historii několikrát napaden, ale vždy dál mohl sloužit jako zázemí zaklínačů Školy vlka. Poprvé jej napadl dav lůzy v době, kdy zde ještě žilo mnoho zaklínačů, mágů  a jejich žáků. Také v  té době fungovalo několik věží a útočišť v okolí hradu, které byly používány k výcviku a výzkumům. Dav všechny přítomné zabil, stavby v okolí zničil a samotný hrad silně poškodil. Tehdy přežilo jen několik zaklínačů, kteří v té době byli mimo hrad. Mezi nimi nejstarší Vesemir, který se pak stal velmistrem Školy vlka. 

Druhý útok vedla zločinecká organizace Salamandra. Za pomoci najatých vrahů a mágů, ukradli členové Salamandry zaklínačské elixíry a ještě více poničili hrad.

Třetí útok byl veden elfským Divokým honem, a jeho cílem bylo mimo jiné zajetí Ciri, jakožto dítěte Starší krve, o kterou se členové Školy vlka starali a vycvičili z ní také zaklínačku. Ciri přitom neprošla zaklínačskými mutacemi, ale její nadlidské schopnosti pocházely ze Starší krve., Při tomto posledním útoku zahynul velmistr Vesemir a správy hradu se ujal jeden z nejmladších  zaklínačů Eskel. 

Všemi jejími známými příslušníky jsou:

V počítačových hrách Zaklínač se vyskytují ještě  další zaklínači ze Školy Vlka; jsou to:


Další zaklínačské školy Editovat

V síti Wikia

Náhodná Wiki