FANDOM


Coat of arms of Order of the White Rose

Bílá růže - znak řádu

Řád bílé růže je v Sapkowskiho knihách rytířský řád z království Temerie. V jeho čele stojí autority z řádové kapituly, které předsedá řádový velmistr. Před válkami s Nilfgaardem bylo hlavním posláním řádu šíření víry kultu Věčného ohně, proto nebylo nic neobvyklého, že se rytíři dávali do služeb různých vládců Severních království, včetně ellanderského vévody Herewarda.

Rytíři přes sebe nosí karmínové pláště se znakem bílé růže na levém rameni. Zapínají je sponami, taktéž ve tvaru řádového odznaku. Ve výzbroji mají jednoduché neuzavřené přilbice a drátěné kukly a košile chránící krk a trup.

Podle počítačové hry Zaklínač se rozpadající zbytky rytířstva bílé růže pod velením charismatického Jakuba z Aldersbergu po válce s Nilfgaardem  staly základem pro vznik nového rytířského řádu – Řádu planoucí růže.

Falwick a Tailles

Falwick a Tailles

Známí členové řáduEditovat

Falwick
Tailles
Rudolf Valaris
Jakub z Aldersbergu

Velmistři řáduEditovat

Rudolf Valaris
Jakub z Aldersbergu 

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

V síti Wikia

Náhodná Wiki